Достапни линкови

logo-print

Пронајдена втората црна кутија на авионот на Германвингс


Остатоци од авионот на Германвингс

Остатоци од авионот на Германвингс

Француското обвинителство соопшти дека била пронајдена втората црна кутија од авионот на Германвингс кој се урна во француските Алпи минатата недела, при што загинаа сите 150 патници. Според обвинителството, повеќе детали за црната кутија ќе соопштат во текот на денот.

Истражителите меѓу остатоците од авионот се обидуваат да пронајдат и лични работи на жртвите. Првата црна кутија беше веднаш пронајдена откако спасувачките тимови стигнаа на местото на несреќата.

XS
SM
MD
LG