Достапни линкови

logo-print

Упасени 10 лица во Турција


Полицајци пред седиштето на полицијата во Истанбул.

Полицајци пред седиштето на полицијата во Истанбул.

Турската полиција уапсила најмалку уште 10 лица, кои се осомничени дека се припадници на ултралевичарски групи во Истанбул. Рациите во Истанбул и Анталија започнаа пред два дена откако беше киднапиран еден обвинител кој подоцна почина од повредите.

За нападот беа обвинети припадници на ултра-левичарската групација Револуцинерната народна ослободителна партија - фронт. Двајца екстремисти вчера се обидоа да извршат и упад во седиштето на полицијата во Истанбул.

XS
SM
MD
LG