Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во Албанија


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов од денескаќе престојува во дводневна официјална посета на Албанија. Тој, меѓу другото, ќе се сретне со албанскиот претседател Бујар Нишани, со премиерот Еди Рама и со претседателот на Собранието Илир Мета. Утре претседателот Иванов ќе ја посети општина Пустец, каде што ќе се сретне со претставници на локалната македонска заедница. Во делегацијата, што ќе го придружува претседателот Иванов е и министерот за одбрана Зоран Јолевски.

XS
SM
MD
LG