Достапни линкови

logo-print

САД ќе казнуваат хакери


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама потпиша извршна наредба со која властите од земјата ќе може да казнуваат хакери кои претставуваат закана за националната безбедност. Доколку бидат санкционирани, личноста или групата инволвирана во такви активности ќе им биде замрзнат имотот во САД, нема да може да соработуваат со личности од земјата, а ќе им биде забрането и добивањето на виза.

XS
SM
MD
LG