Достапни линкови

logo-print

Главниот осомничен за убиството на Немцов негира вина


Заур Дадиев, обвинет за убиството на Борис Немцов.

Заур Дадиев, обвинет за убиството на Борис Немцов.

Главниот осомничен за убиството на рускиот опозициски политичар Борис Немцов негираше дека е виновен и оти го признал делото под притисок. Заур Дадаиев изјави дека воопшто не бил на местото на злосторството. Во меѓувреме претставници на Истражувачкиот комитет дека вклученоста на Дадаиев во нападот била докажана врз основа на неговото признание, на исказите на сведоците и на форензичките тестови.

XS
SM
MD
LG