Достапни линкови

logo-print

Иванов од утре во посета на Албанија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од утре ќе престојува во дводневна официјална посета на Албанија. Иванов во Тирана ќе има средби со неговиот албански колега Бујар Нишани, со премиерот Еди Рама и со претседателот на Собранието Илир Мета.

Во рамки на посетата Иванов ќе се сретне и со градоначалникот на Тирана Љуљзим Баша. В петок тој ќе го посети и Пустец, каде што ќе се сретне со претставници на локалната македонска заедница.

XS
SM
MD
LG