Достапни линкови

logo-print

Ирачките сили ја преземаат контролата врз Тикрит


Премиерот Хаидар ал Абади

Премиерот Хаидар ал Абади

Багдад соопшти дека ирачките сили стигнале до центарот на Тикрит откако го обезбедиле јужниот дел на градот и некои места од западниот дел од милитантите на Исламската држава. Премиерот Хаидар ал Абади изјави дека безбедносните сили се движеле кон постигнување на целосна контрола врз градот, лоциран западно од Багдад.

XS
SM
MD
LG