Достапни линкови

logo-print

Милитантите на ИД убиле најмалку 30 цивили во Сирија


Сириската организација за човекови права која ја набљудува војната во земјата соопшти дека милитантите на Исламската држава масакрирале најмалку 30 цивили откако го нападнале нивното село. Според нив, нападот се случил во село кое се наоѓа на 60 километри одалеченост од Хана, а меѓу жртвите има и жени и деца. Сириската национална телевизија јави дека владините сили го блокирале терористичкиот напад врз селото, без да спомене дали воопшто имало жртви.

XS
SM
MD
LG