Достапни линкови

logo-print

Кери останува на преговори во Швајцарија


Американскиот државен секретар Џон Кери ги откажа плановите за враќање во САД, каде што требаше да присуствува на настан во чест на Едвард Кенеди, за да продолжи со преговорите за иранската нуклеарна програма во Швајцарија. Кери и Кенеди 25 години беа заедно во американскиот Сенат и беа блиски пријатели. Стејт департментот вчера соопшти дека останува сериозна и тешка работа за преговарачите и оти се очекува забрзување на темпото на преговорите. Крајниот рок за постигнување договор е 31 март.

XS
SM
MD
LG