Достапни линкови

logo-print

Копилотот сакал да го урне авионот на Германвингс


Копилотот на авионот на Германвингс кој се урна врз француските Алпи при што загинаа 150 луѓе, се чини дека го урнал намерно, вели обвинител во Марсеј. 28-годишниот германски државјанин Анреас Лубиц, останал сам во пилотскаат кабина во Ербасот А320 откако пилотот ја напуштил и потоа одбивал да ја отвори вратата и го притиснал копчето кое го пратил авионот во фатално паѓање, изјавил обвинителот на прес-конференција. Тој додаде дека нема основа за сомневање во тероризам.

XS
SM
MD
LG