Достапни линкови

logo-print

Полицијата не им дозволи на жените да влезат во МРТ


Незадоволни граѓани пред МРТВ го изразија својот револт, толпа од граѓанки се упатија кон МТВ да „им ги фрлат цедињата со снимките како бомби, и да ги гушнат и бакнат“ но наидоа на отпор од полицицискиот кордон кој беше поставен пред вратите на МРТВ.

XS
SM
MD
LG