Достапни линкови

logo-print

Ангелов најавува ненасилно влегување во МРТВ


Неколку стотици граѓани присуствуваат на протестот пред МРТВ во организација на претсeдателот на политичката партија Достоинство, Стојанче Ангелов. Протестот е дел од повеќето протести кои се случија деновиве и кои завршуваа пред Обвинителството. Во моментот пред зградата на националниот сервис се презентираат аудио снимките од прислушуваните разговори. За во 13 часот е најавено ненасилно влегување во зградата на МРТВ во знак на револт поради необјавувањето на снимките од прислушуваните разговори на јавниот сервис. Протестот се одвива под засилено полициско обезбедување.

XS
SM
MD
LG