Достапни линкови

logo-print

САД ќе тренираат украински гардисти


Пентагон соопшти дека околу 290 американски падобранци во идниот месец ќе заминат во западна Украина за да тренираат три баталјони на украинската национална гарда. Не е соопштено колку ќе трае тренингот што ќе го водат американски војници кои сега се стационирани во Италија.

XS
SM
MD
LG