Достапни линкови

logo-print

Протест на средношколците во Скопје


Голем број средношколци од неколку скопски гимназии денеска маршираа од Градскиот парк, преку центарот на Скопје до Министерството за образование, за да го изразат својот протест поради воведувањето државна матура. Протести се одржуваа и во други градови во Македонија.

XS
SM
MD
LG