Достапни линкови

logo-print

Грција се заканува со имигранти


Во ЕУ загрижени од предупредувањата од највисоки грчки претставници дека ако не се најде решение за финансиската криза, Атина ќе дозволи имигрантитево Грција да заминат во други европски држави. Проблемот се префрла од една земја во друга. Колку Македонија има капацитет да се справи со тоа?

XS
SM
MD
LG