Достапни линкови

logo-print

Во Израел уште една изборна победа на Нетанјаху


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху победи на парламентарните избори откако остро сврте на десно во последните денови од кампањата. Со скоро сите пребројани гласови неговата Ликуд партија доби 30, пред Ционистичката унија која ќе има 24 места во Кнесетот.

XS
SM
MD
LG