Достапни линкови

logo-print

Парламентарни избори во Израел


Денеска во Израел се одржуваат парламентарни избори за кои се смета дека се своевиден референдум за премиерот Бенјамин Нетанјаху. Последните анкети покажуваат дека неговата десничарска Ликуд партија заостанува зад поумерената Ционистичката унија на Исак Херцог.

XS
SM
MD
LG