Достапни линкови

logo-print

Три сценарија за Русија по Путин


Деновиве светската јавност беше окупирана од мистериозното отсуство на рускиот претседател Владимир Путин. Со право со оглед на тоа што сукцесијата секогаш претставува голема, а често и опасна криза за повеќето авторитарни режими во кои централна улога има една личност.

XS
SM
MD
LG