Достапни линкови

logo-print

Во Русија петнаесет загинати во сообраќајка


Во голема сообраќајна несреќа која се случила во централна Русија загинале 15 луѓе, додека четворица биле ранети. Полицијата во регионот Бријанск соопшти дека се судриле комбе во кое имало странски работници од Централна Азија и камион. Сите загинати, според наводите, биле од комбето. Има наводи дека станува збор за државјани на Узбекистан.

XS
SM
MD
LG