Достапни линкови

logo-print

Во Санкт Петербург состанок на Путин со Атамбаев


Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев

Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев

Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев пристигна во Санкт Петербург на состанок со рускиот претседател Владимир Путин. Киргистан има намера на 9 мај да стане полноправна членка на Евроазиската економска унија. Средбата меѓу Атамбаев и Путин доаѓа во момент кога се шират гласини дека рускиот претседател кој не се појавил во јавноста од 5 март, бил болен. Кремљ тоа постојано го демантира.

XS
SM
MD
LG