Достапни линкови

logo-print

Српски воен хеликоптер се урна во Белград


Српски воен хеликоптер кој превезувал болно бебе за лекување во Белград се урнал ноќеска во близина на аеродромот во главниот град.

Германската новинска агенција ДПА цитира извор од српското Министерство за одбраната кој вели дека во хеликоптерот се наоѓале седум лица. Нема преживеани во несреќата. Несреќата наводно се случила поради густата магла. Хеликоптерот превезувал болно новороденче од Рашка до Белград.

XS
SM
MD
LG