Достапни линкови

logo-print

Путин имал средба со рускиот претседател на Врховниот суд


Руската државна телевизија покажа снимки од претседателот Владимир Путин на средба со претседателот на Врховниот суд, Вјачеслав Лебедев, за која Кремљ вели дека е одржана денеска. Путин се нема појавено во јавност од 5 март и откажаната посета на Казахстан планирана за 12 и 13 март, предизвика шпекулации за дека е можно оти е болен. Портпаролот Дмитриј Песков неколкупати ги негираше шпекулациите и рече дека здравјето на путин е навистина одлично.

XS
SM
MD
LG