Достапни линкови

logo-print

Кери во посета на Египет


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во Египет на конференција за економски развој и на разговори со египетските власти за глобалната безбедност. На конференцијата во Шарм ел Шеик ќе учествува и шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини. По состаноците во Египет Кери планира да замине за Лозана, Швајцарија на состанок со шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф во рамките на преговорите за иранската нуклеарна програма.

XS
SM
MD
LG