Достапни линкови

logo-print

Во Фергусон истрага по застрелувањето полицајци


Властите на Фергусон, Мисури спроведуваат опсежна истрага по осомничени за застрелувањето двајца полицајци за време на вчерашните протести пред полициската станица во ова предградие на Сент Луис. Протестите биле поттикнати од оставката на шефот на полицијата во Фергусон и извештајот на Министерството за правда за расни предрасуди од страна на судот и полицијата во Фергусон. Претседателот Барак Обама го осуди нападот врз полицајците.

XS
SM
MD
LG