Достапни линкови

logo-print

Поделби во Конгресот на САД за преговорите со Иран


Можниот договор за ограничување на иранската нуклеарна програма предизвика големи тензии меѓу демократите и републиканците во американскиот Конгрес. До ова дојде откако 47 републиканци упатија писмо до иранските лидери дека договорот би можело да биде поништен од идниот Конгрес или претседател.

XS
SM
MD
LG