Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан десетина загинати во бомбашки напади


Во серија бомбашки напади во Авганистан загинале најмалку 13 луѓе, соопштија авганистанските власти. Најсмртоносен бил нападот што се случил врз контролниот пункт во близина на Лашкар Гах, главниот град на провинцијата Хелманд во кој загинаа 8, а беа ранети дваесетина луѓе. Авганистанската војска води борби против талибанските екстремисти во големи делови на Хелманд.

XS
SM
MD
LG