Достапни линкови

logo-print

Нема штети од земјотресот во Србија


Белград

Белград

Земјотрес со сила од 4,6 степени според Рихтеровата скала бил почувствуван синоќа во Србија, но според првичните информации, не предизвикал штети. Епицентарот се наоѓал на деведесет километри, југозападно од Белград во близина на Ваљево.

XS
SM
MD
LG