Достапни линкови

logo-print

Времето облачно со дожд и снег


Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи претежно од снег особено во источните делови од земјата. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до три, а дневната од нула до шест степени. Во Скопје претпладне повремено ќе има слаби врнежи од снег, а во попладневните часови облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од североисточен правец.

XS
SM
MD
LG