Достапни линкови

logo-print

Харисон Форд надвор од животна опасност


Американскиот актер Харисон Форд бил тешко повреден кога авионот со кој управувал се урнал поради проблеми со моторот, но се наоѓа вон животна опасност. Актерот, како што јавуваат новинските агенции, благодарение на повеќе годишното пилотско искуство успеал авионот да го насочи кон еден терен за голф и да ги избегне блиските куќи. Авионот се урнал на околу 400 метра од пистата на аеродромот во Санта Моника.

XS
SM
MD
LG