Достапни линкови

logo-print

Договорот на НАТО од Велс за Црна Гора останува на сила


„Се што е договорено за Црна Гора на самитот на НАТО во Велс останува на сила“, го пренесува Телевизија Црна Гора ставот на Алијансата по повод изјавата на францускиот претседател Франсоа Оланд дека треба да се стопира проширувањето на НАТО со нови членки. Во Брисел се наведува дека министрите на земјите членки на НАТО до крајот на оваа година ќе решат за поканата на Црна Гора за членство, како што впрочем било договорено во Велс во септември лани.

XS
SM
MD
LG