Достапни линкови

logo-print

Околу 12 илјади руски војници во источна Украина


Командантот на американските сили во Европа Бен Хоџис процени дека околу 12 илјади руски војници ги поддржуваат сепаратистите во источна Украина. Во исто време западните лидери се согласија дека ќе биде неопходна силна реакција доколку биде нарушено примирјето.

XS
SM
MD
LG