Достапни линкови

logo-print

Едвард Сноуден сакал да се врати дома


 Едвард Сноуден

Едвард Сноуден

Рускиот адвокат на Едвард Сноуден изјави дека поранешниот соработник на американските разузнавачки служби сакал да се врати дома доколку му биде гарантирано фер судење. Анатолиј Кучерена додаде дека тој соработувал со американски и германски адвокати во врска со ова прашање. Кучерена кој има блиски врски со Кремљ вчера одржа прес конференција на која ја претстави книгата што тој ја напишал за неговиот клиент. Во 2013 година Москва му даде азил на Сноуден кој претходно објави детали за американските програми за следење и надгледување.

XS
SM
MD
LG