Достапни линкови

logo-print

Британските ученички снимени во Истанбул на пат за Сирија


Истанбул

Истанбул

Снимки од безбедносни камери покажуваат дека трите британски ученички биле во Истанбул на нивниот пат за Сирија за да им се придружат на милитантите на Исламската држава. Тие неколку часа чекале на автобуска станица пред да заминат за Сирија. Британската полиција и семејствата на девојчињата ги повикаа да се вратат дома откако тие на 17 февруари од Лондон со авион пристигнале во Истанбул.

XS
SM
MD
LG