Достапни линкови

logo-print

Антивладини протести во Атина


Десетици демонстранти се судрија со полицијата во центарот на Атина. Вчерашниот протест беше прв откако радикалната левичарска партија Сириза ја презеде власта пред еден месец на предвремените изборите што ги доби на картата на укинување на острите мерки за штедење во земјата.

XS
SM
MD
LG