Достапни линкови

logo-print

Украина ќе набавува оружје од ОАЕ


Украина потпиша договор за набавка на оружје од Обединетите Арапски Емирати. Шефот на кабинетот на украинската армија, Виктор Музенко денеска го потпиша договорот за време на Меѓународната конференција за одбрана во Абу Даби. Претседателот на Украина, Петро Порошенко исто така присуствуваше на конференцијата, нарекувајќи ја посетата „екстремно успешна“. Нема детали каква воена опрема и оружје Украина ќе набави од ОАЕ.

XS
SM
MD
LG