Достапни линкови

logo-print

Протест за оставка на министерот за здравство Тодоров


Под мотото „Црвен картон за министерот Тодоров“, денеска ќе се одржи протестен марш против одговорните за случајот со малата Тамара Димовска од Велес која почина, чекајќи го решението од Фондот за здравство за да замине на операција во Турција. Мирниот протест треба да почне пред Фондот за здравство, а да заврши пред Министерството за здравство каде што присутните ќе повикаат на одговорност за смртта на деветгодишното девојче.

XS
SM
MD
LG