Достапни линкови

logo-print

Ерменски граничар исчезнал на границата со Русија


Полицијата во Ерменија денеска соопшти дека исчезнал ерменски граничар кој бил на служба со руски граничари во градот Гумри. Од ерменската полиција велат дека 26 годишниот, Артур Афиан бил на служба во договор со руските граничари, и е исчезнат од 21 февруари. Тие рекоа дека тој добил одобрување да ја напушти својата единица за да посети роднини во близина на селоти Гумри, но потоа не се вратил. Тој бил невооружан. Гумри е на страната на руската воената база во Ерменија, главното стратешко упориште на Москва во Јужен Кавказ.

XS
SM
MD
LG