Достапни линкови

logo-print

Јункер ја откажа средбата со Груевски


Портпаролот на Европската Комисија Мина Андреева на денешната прес конференција во Брисел информираше дека Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер ја откажал средбата со премиерот на Република Македонија Никола Груевски, која претходно беше најавена за во четврток.

Според Андреева, во моментов не е соодветно да има средба поради развојот на ситуацијата во Македонија.

Портпаролката Андреева изјави дека на 17 овој месец во Скопје беше евро - комесарот Јоханес Хан и оти со властите во Скопје се разговара.

XS
SM
MD
LG