Достапни линкови

logo-print

Грција ги инфромирала кредиторите за реформите


Грчкото Министерство за финансии денеска до тројката кредитори го испратило писмото со реформите кои Владата ќе ги спроведе, соопштија медиумите од земјата. Мерките се во вид на политички предлози и во нив се посочени начините на кои Владата ќе се бори со корупцијата, ќе ја преструктуира државата и ќе се избори со хуманитарната криза.

По вонредната седница на кабинетот премиерот Алексис Ципрас соопшти дека списокот со мерки за реформи утре ќе им биде испратен на партнерите од ЕУ.

XS
SM
MD
LG