Достапни линкови

logo-print

Видеа со Љубе Бошкоски се појавија на интернет


Љубе Бошкоски

Љубе Бошкоски

Македонските медиуми вечерва објавија видеа во кои лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски преговара со човек кому му е заштитен ликот за време на изборната кампања во 2011. Медиумите тврдат дека видеата ги нашле на Јутјуб. На видетата Бошкоски ветува промена на името доколку тој дојде на власт и дека парите ќе ги искористи за рекламирање на телевизите, пишуваат медиумите.

Бошкоски по изборите беше осуден на пет години затвор за нелегално финансирање на кампањата. Тогаш министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска демантираше дека полицијата користела Посебни истражни мерки за следење на Бошковски.

XS
SM
MD
LG