Достапни линкови

logo-print

Иранскиот нуклеарен шеф на средба со секретарот за енергија на САД


Али Акбар Салехи

Али Акбар Салехи

Иранските новински агенција јавија дека потпретседателот на земјата Али Акбар Салебхи ќе оствари средба со американскиот секретар за енергија Ернест Мониз во Женева со кој ќе разговара за нукеларните преговори. Според најавите, средбата ќе се одржи за време на разговорите помеѓу експертите од двете земји. САД заедно со уште пет земји се во преговори со Иран за нуклеарната прогама на земјата.

XS
SM
MD
LG