Достапни линкови

logo-print

Кери во Женева на преговори со Иран


Официјален Вашингтон соопшти дека американскиот државен секретар Џон Кери во текот претстојниот викенд ќе се сретне со шефот на иранската дипломатија Џавад Зариф во Женева каде што денеска почнуваат преговорите за нуклеарната програма на Иран. До оваа средба доаѓа откако вчера Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека Техеран не обезбедил информации во врска со иранските активности за збогатување ураниум.

XS
SM
MD
LG