Достапни линкови

logo-print

Путин го повика Киев да го предаде Дебалцеве


Рускиот претседател Владимир Путин побара од Киев да им дозволи на украинските сили кои се опколени од проруските бунтовници во Дебалцеве да го положат оружјето. Околу овој стратегиски град во источна Украина се водат жестоки битки и покрај договореното примирје.

XS
SM
MD
LG