Достапни линкови

logo-print

Милитантите на ИД запалиле 45 луѓе


Ирачкиот полковник Касим ал Обеди изјави дека милитантите на Исламската држава запалиле 45 луѓе во градот ал Багдади во западниот дел на Ирак. Тој побара поголема меѓународна помош во одбраната на воената база во близина на градот кој од минатата недела е под контрола на милитантите. Во таа база се наоѓаат и околу 300 американски војници кои ги тренираат ирачките сили.

XS
SM
MD
LG