Достапни линкови

logo-print

Египет бара меѓународна интервенција во Либија


Египет ја повика меѓународната заедница да интервенира против милитантите на Исламската држава во Либија кои обезглавија 21 египетски христијанин. Египетската војска вчера почна да бомбардира позиции на милитантите во Либија како одговор на обезглавувањето на египетските копти.

XS
SM
MD
LG