Достапни линкови

logo-print

Во Грција протести против штедењето


Илјадници Грци учествуваа на протестите против острите мерки за штедење. Тие побараа од новата крајно левичарска влада да постигне договор со меѓународните кредитори кој, како што велат, ќе ја врати нивната гордост, загубена во изминативе години на строги реформи.

XS
SM
MD
LG