Достапни линкови

logo-print

ЕУ претпазлива за новиот мировен договор за Украина


Лидерите на Европската унија изразија претпазливост во врска со новиот мировен договор за источна Украина. На состанокот во Брисел тие предупредија дека, пред да разгледаат ублажување на санкциите против Москва, мора да видат докази оти примирјето се почитува.

XS
SM
MD
LG