Достапни линкови

logo-print

Грција на разговори со меѓународните кредитори


Грчкиот премиер Алексис Ципрас најави дека денеска во Брисел ќе разговара со претставници на Европската комисија, Европската централна банка и ММФ во врска грчките економски проблеми и заложбата на неговата влада повторно да преговара за условите на пакетот за финансиски спас на Грција. Без нов заем од меѓународните кредитори Грција би можело да се соочи со банкрот.

XS
SM
MD
LG