Достапни линкови

logo-print

Бегање од сиромаштијата во неизвесност


Бесперспективноста и сиромаштијата се главните причини поради кои илјадници луѓе од Балканот си ја бараат егзистенцијата на Запад. Некои легално, некои илегално. Западните земји ги одбиваат барањата за азил, но исселеничкиот бран не стивнува.

XS
SM
MD
LG