Достапни линкови

logo-print

Австралија ќе учествува на годинашниот Евросонг


Европската радиодифузна унија соопшти дека Австралија ќе учествува на годинашното издание на Евросонг во Виена. „Да, прочитавте правилно“, пишува на веб страницата на Евровизија, при што се објаснува дека ваквата невообичаена географска одлука е за да и се даде поширока димензија на 60 годишнината на ова натпреварување. Евросонгот е многу популарен во Австралија и таму се пренесува веќе 30 години.

XS
SM
MD
LG